Новини

Чи можна здати в ломбард золото без проби?

Не всі ювелірні вироби та прикраси мають пробу, але це не означає, що вони не є дорогоцінними та не можуть мати великої вартості.

Чи можна здати до ломбарду золото без проби?

Ломбарди приймають вироби у будь-якому стані та будь-якого терміну давності, оскільки основним критерієм його ліквідності для них є якість металу (проба), вага виробу та курс ринкової вартості одного грама.

Оскільки проба є ознакою якості благородного металу, його складу, процентного вмісту чистого металу, її проставляють на всіх виробах із золота та срібла. Нерідко пробу підробляють, бажаючи видати фальшивку за дорогий виріб. Тому в ломбардах працюють експерти, здатні визначати пробу металу, не орієнтуючись на цифри відбитка на каблучці, ланцюжку, браслеті або будь-якому іншому дорогоцінному виробі.

Враховуючи це, здати в ломбард золото без проби не складніше, ніж звичайний виріб. Головне в цій справі провести кілька експертиз, щоб упевнитися в точності результату і тому, що вас не обманює установа, до якої звернулися.

Причини, з яких виріб із золота може мати проби

Проби, що підтверджує відповідність металу державним стандартам, на виробі може бути, якщо це:

-фрагмент коштовності, наприклад, оправа годинника, частини сережки, шматочок золотого ланцюжка або браслета, частина виробу, що залишилася після реставрації прикрас, на якій не ставиться проба.

-Стародавня прикраса;

якщо виріб зазнав серйозної деформації та проба не можна розгледіти;

-Виріб піддавався плавці;

-Виріб придбано за кордоном. Деякі іноземні вироби можуть мати проби;

-«Медичне золото». Старі зубні коронки, цінність яких раніше була сумнівною, сьогодні охоче приймаються багатьма ломбардами. Міцність цього сплаву забезпечує виробам довговічність, тому ювелірні майстерні в Києві та інших містах часто використовують його як сировину.

Непоодинокі випадки, коли вироби не мають «товарного» виду та проби оцінюються ломбардами нарівні з дорогими ювелірними прикрасами, виходячи з якості металу та його ваги.

Стан виробів, що здаються (нове/старе/брухт) не впливає на їх оцінку.

Немає проби (клейма) на виробі? – не проблема, безкоштовно визначимо пробу.