Новини

Як користуватися послугами ломбарду?

Скористатися послугами ломбарду дуже легко. Знайти найвигідніший з них можна за каталогом ломбардів Києва або іншого міста. Потрібні лише паспорт, або інший документ, що підтверджує особу, наприклад, посвідчення водія, закордонний паспорт, і, безпосередньо, сам предмет застави.

У кожному закладі повинні бути представлені на видному місці правила користування позикою та умови її видачі. Вивчіть куточок покупця, не поспішаючи та уважно. Зверніть особливу увагу на наявність пакета дозвільної документації, даних ломбарду, контактних даних керівництва. Дізнайтеся середню вартість застави і порівняйте з іншими ломбардами. Запитайте про умови зберігання заставного майна.

Обов’язково читайте всю документацію, яку вам запропонують підписати. Зверніть увагу на наявність штрафних санкцій, стабільність відсоткової ставки протягом повного терміну кредитування, умови продовження позики, тривалість пільгового періоду, останній термін повернення позики.

Зазвичай термін користування кредитом становить від одного до тридцяти календарних днів. Далі слідує пільговий період, протягом якого може нараховуватися (не нараховуватися) пеня. Після закінчення пільгового періоду ломбард має повне право розпоряджатися закладеним майном на власний розсуд. Багато ломбардів роблять перезаставу вже закладеної речі. Умови можуть відрізнятися у різних ломбардах.

Процентна ставка за користування позикою розраховується шляхом множення процентної ставки за день, кількості днів користування та суми позики.

Оцінювач ломбарду перевірить стан речі, призначеної для застави, оцінить її вартість, для ювелірних та антикварних виробів перевірить спеціальними приладами та реактивами справжність та відповідність пробі чи тавра.

Сума, яка видається на руки, може становити від 40 до 70 відсотків ринкової вартості речі.

Для постійного клієнта може бути особливі умови.