Новини

Кредит у ломбарді – чи варто брати?

Терміново потрібні гроші, кому ж це не знайоме? Зламався автомобіль, купувати запчастини, а зарплата ще не скоро, а їздити потрібно щодня. Сьогодні робота була, а завтра її не стало, на жаль, останнім часом це зустрічається все частіше, проте банк вимагає виплати кредиту, взятого в більш благополучні часи. Ремонт, відпочинок та просто нову пральну машину купити. Хіба мало що.

У сучасному світі, ситуацій, коли потрібно терміново отримати гроші, безліч.

Можна позичати гроші у друзів чи родичів, звернутися до банку чи ломбарду. Кожен варіант має свої плюси та свої мінуси. Мені незручно просити грошей у родичів чи друзів, я не знаю точно, чи вистачає їм самим, чи не було у них інших планів на ці гроші, та й потрапляти до психологічної залежності, нехай і від близьких людей, не хочеться. У банку інакше, це система, будь які емоції до нього відчуваєш, його цікавить тільки одне: взяв гроші – поверни. Для цього банк має всі механізми, від колекторів, до судових приставів. Якщо що, арештують і продадуть все, аж до кота (цілком реальний випадок).

З плюсів, можна отримати досить велику суму і відсотки, на перший погляд будуть дещо меншими, ніж, наприклад, у ломбарді. Кредит у ломбарді має безліч плюсів, але також і свої мінуси. Розглянемо докладніше.

1) Відсотки – кредит у ломбарді видають під більші відсотки, ніж у банку. Але якщо порівнювати з тим самим мікро-кредитуванням, це просто небо та земля. Деякі наші клієнти спочатку користувалися послугами «кіоск до зарплати», а потім кредитом в ломбарді.

2) Швидкість оформлення – ломбард не вимагає довідок та поручителів. З документів лише паспорт, а із гарантії – предмет застави.

Вся процедура видачі кредиту полягає в оцінці застави та оформленні угоди, складання договору у двох примірниках. 10-15 хвилин та гроші на руках.

3) Кредитна історія – що робити людині, де взяти кредит із поганою кредитною історією? Тільки у ломбарді йому дадуть грошей із поганою кредитною історією без відмови. Ломбарду не цікава історія минулих стосунків із фінансовими установами. І історія взаємин з ломбардом, нікуди не вирушить, все конфіденційно. А якщо не віддати кредит, теж нічого не псується, багато людей просто залишають предмет застави.

4) Будь-які цілі – гроші можна взяти на все, що завгодно. Жодних обмежень не передбачено. Хоч на машину, хоч на ремонт, хоч на навчання дітей.

5) Ніяких колекторів та приставів – кредит у ломбарді це забезпечений кредит. Максимум ризику – предмет застави реалізує ломбард.

У середньому ломбарди видають кредит на 5 – 6 тисяч гривень. Ніякий банк навіть не займатиметься цим. Операційні витрати та обслуговування в цьому випадку будуть банку на збиток. А незабезпечені банківські кредити видаються насправді під ті ж відсотки що й у ломбарді, обслуговування рахунку, збір довідок, поручителі, усе це закладено на ризики.

По суті, сумлінний позичальник платить за себе і “за того хлопця”. У ломбарді людина платить тільки за себе, при цьому ніякого тиску, хочеш віддавай, хочеш ні, в жодному разі, ніяких штрафів і наслідків.

Якщо ж потрібна велика сума і є забезпечення (нерухомість, автомобіль, поручителі) і можна не поспішати, варто звернутися до банківського кредитування. Відсотки будуть справді меншими, все ж таки суми якими оперують банки та ломбарди, не співставні в принципі. Ломбард просто стільки не може дати під однаковий із банком відсоток, у самих нічого не залишиться. Але якщо сума порівняно невелика, гроші потрібні швидко і без проблем надалі, то кредит у ломбарді – це найкраще рішення.