Новини

Принцип роботи ломбардів

Прообрази нинішніх ломбардів давно знайомі нам із класичних творів, хто не пам’ятає стару – лихварку Достоєвського з роману «Злочин і кара»? Але сучасні ломбарди зовсім не асоціюються з образом скнари – баби. Все цілком гідно. Просторі та світлі приміщення, ввічливі, грамотні та послужливі співробітники – реалії ломбардів нашого часу.

Люди, які ніколи не зазнавали фінансових труднощів, навряд чи зрозуміють, навіщо ж потрібні ломбарди. Але в більшості часто виникають ситуації нестачі грошей. Якщо немає можливості зайняти необхідну суму, залишається що-небудь продати.

Але розлучатися із цінними речами теж не завжди хочеться. І ломбард – вихід із становища. Можна просто здати свою цінну річ у ломбард на тимчасове зберігання, отримавши при цьому певну грошову суму. А через певний термін отримати її назад, сплативши за «зберігання» речі обумовлений відсоток.

Принцип дії всіх ломбардів є однаковим. Цінна річ як застава – підписання договору – отримання грошової позички – повернення позички з відсотками – отримання своєї власності. Ломбард може приймати під заставу або будь-які речі, що представляють цінність (золото, ювелірні вироби, будь-яку побутову або комп’ютерну техніку, автомобілі), або якісь певні, на власний розсуд (тільки золото, або тільки автомобілі).

При отриманні позички необхідно пред’явити посвідчення особи та предмет застави, після її оцінки складається (зазвичай у двох примірниках) та підписується договір, досить стандартний. У ньому вказують предмет застави, оцінну вартість заставної речі, процентну частину оціночної вартості, яка буде виплачена як позичка, процентна ставка, строк повернення позички та відсотків, форс-мажорні обставини, страховка.

Оціночна вартість, звичайно ж, буде значно нижчою за ринкову, та й та повністю виплачена не буде. На руки можна отримати приблизно від 45% (за техніку) до 90% (за дорогоцінний метал) суми оцінки речі. Це з ризиками реалізації невикуплених виробів.

Процентна ставка користування позикою зазвичай у межах 0,3 – 1,0% на добу. Позика видається терміном від 1-3 до 30 днів. У різних ломбардах умови можуть відрізнятись.